0

Next Golf Arena

Next Golf Arena on 2020. aasta lõpus avatud Eesti kaasaegseim parimate sisetingimustega golfihall. Meie juurest leiad üle 250m2 kalletega griini ja lähimänguala, 2 golfisimulaatorit ja 10-kohalise range’i. Uudisena 2023. aastast on meil range’l saadaval ka löögiradarid, et saaksid oma talvised treeningud järgmisele tasemele viia. Praegusel hetkel on range’l 3 palliradariga löögikohta, kuid nende arv suureneb talve jooksul!

Keskuse külastajatele parkimine tasuta!

Lähimänguala – green ja rough erinevast suunast erineva bite’ga, et tagada võimalikult tõetruu sarnasus looduslike tingimustega (bermuda, paks muru jne)
– RealTurf Golf Pro Green, muru kõrgus 16mm, pindala 160 ruutmeetrit
– Condor Grass Golf Green, muru kõrgus 14mm, pindala 33 ruutmeetrit
– RealTurf Maximo Grass, muru kõrgus 46mm, pindala 60 ruutmeetrit

Range – löögimatid võimalikult tõetruu sarnasusega väliste tingimustega, kus liiga sügava löögi korral pidurdab kepilaba.
– Condor Grass Tee , muru kõrgus 36mm, pindala 41 ruutmeetrit
– Orotex Park, muru kõrgus 5mm, pindala 240 ruutmeetrit

Simulaator – kaks mugavat ja avarat boksi, kus puudub vajadus vahetada palliradari asukohta vasaku või parema käeliste mängijate puhul!
– FlightScope Mevo + radarid
– E6 TruGolf software
– Pindala 2x 36 ruutmeetrit

Welcome to NextGolf Arena @ Kawe Padeli- ja Golfikeskus!

Lugu, sellest kuidas Arena sündis

Next Golf Arena lugu

Golf pole juba ammu ainult suvine ala ning talviseks harjutamiseks mõeldud sisegolfikeskusel on oluline tähtsus ala arengul ning sportlaste taseme tõstmisel. Alates Exit Sisegolfi sulgemisest 2019 aasta kevadel haigutas sisegolfi turul suur tühi auk ja otsiti pikalt parimat võimalikku kohta, vaadatud sai erinevaid objekte ning peeti erinevaid läbirääkimisi… ja siis tuli jackpot!

Septembris 2020 leidsime sobiva halli Suur-Paala tänaval ning juba esimesel vaatlusel sai selgeks, et nüüd tuleb kiirelt tegutseda! Nädala pärast kirjutasime alla 10-aastasele lepingule ja siis läks projekt hooga käima. Tühjast hallist kujunes visioon, siis täpsem plaan, siis materjalide hanked jne.

Oktoober 2020 möödus ettevalmistuste tähe all ja plaan oli avada novembri lõpus. Ehitustööd algasid 2. novembril plaanipäraselt ning esimesena võeti ette green. Põhjaks 22 tonni täidet (!!), pinnase tihendamist, rohkelt töötunde ja kruvisid ning 7. novembril rullisime green’i maha! Nädalavahetus möödus samuti töö tähe all ja nii oli 11. novembriks green’i ääristav rough samuti paigas. Paar järgmist päeva möödusid range’i ettevalmistustele ja 13. novembril olid võrgud paigas ning maha rullitud löögimatid ning range muru. Nädalavahetuse lihvisime pisidetaile ning 16. novembril alustasid meie golfinoored juba treenimisega, kuigi taustal käis veel töö simulaatorite ning samas spordihallis paiknevate padeli väljakute ehitusega. Järgmise nädalaga said ka simulaatorid valmis ning maja fassadil ilutses keskuse nimi Kawe Padeli- ja Golfikeskus!

Kuigi 1. detsembrist said akadeemia ning koondise noored juba treenimas käia, siis ametlikult saime keskuse avatud 7. detsembril. Eks ole ammu teada tõsiasi, et ükski ehitus ei valmi tähtajaks. Nii oli ka meie golfikeskusega, sest pidevalt tekkis töö käigus uusi mõtteid ning sai tehtud täiendusi. Kokku kulus NextGolf Arena ehituseks üle 200 erineva puitdetaili, rohkem kui 1000 kinnitusvahendit, üle 6000 kruvi ja poldi, 22 tonni pinnast, ca 700 ruutmeetrit turvavõrku, üle 1000 ruutmeetri erinevat muru, rohkem kui 2 kilomeetrit spetsiaalset vaibateipi, 500 meetrit trosse, 1,5 kilomeetrit erinevaid kaableid! Kuu aja sisse mahtus reaalseid töötunde kaugelt üle 500 ja loomulikult kõige peale kokku korralik hunnik eurosid!

Suurimad tänud panuse eest Arena valmimisse – Kawe ja Jaanus Kosemaa, Plaat Detail ja Jaen Uussalu, Cramo Eesti ja Toomas Linamäe, Alfalend, Huck Net, Krzysztof Misiaczyński, Paavo Nelke, Joel Adul jt.