0

NGA talvise murulaagri kokkuvõte

NextGolf Academy alustas hooaega talvise muru- ja võistluslaagriga Hispaanias. Eesmärk oli teha talvisesse ettevalmistusse paar võistlusstarti, et saada ülevaade vormist ning leida fookus järgmiseks harjutusperioodiks. Viimasel hetkel hõrendas ridasid Covid, kuid kokku sai siiski korralik seltskond – Jasper Arnover, Henry Mägi, Elizaveta Sofia Reemet, Ruut ja Lill Kangust ning ameerika ülikoolidest talvepuhkusele naasnud Anete Liis Adul ja Ken-Marten Soo. Enamus pole juba mitu kuud murul viibinud ning töö on käinud tehnika kallal, et 2022 hooajal löögihoos olla. Seega suuri edu eesmärke võistlusele ei seatud vaid pigem oli eesmärk harjutamise kõrval ka just mängu ning võistlusrutiini meeldetuletamine. Kava oli planeeritud tihe, sest Hispaanias viibitud päevad olid 100% täis kas võistlus- või harjutusringe, mille kõrvale varavalgest pimedani harjutamist rangel ja griinidel.

Esimene võistlus toimus Lauro Golf’is, kus jaanuari alguses mängitakse hea tasemega U21 Lauro Finnish Open, millel alati väga rahvusvaheline seltskond Soome, Hispaania jt riikide noortega. Võistlusel osales kokku 97 golfinoort, kellest suisa 30 omab “+” händikäppi. 

Start oli väga hea, sest peale esimest päeva võttis noormeeste klassis liidrikoha Ken-Marten Soo tulemusega -1. Neidude arvestuses pidi peale esimest ringi võistluselt kõrvale astuma Elizaveta Reemet, sest oli ekslikult andnud ära vale tulemuskaardi. Teistel noortel läks esimene võistlusring “kohanemiseks” ja rohkem iseendaga võitluseks. Iga päevaga hakkas järjest edusamme tulema, kuigi sisse lipsasid ka mõned suuremad numbrid. Ken-Martenil teisel ja kolmandal päeval sama minekut näidata ei õnnestunud aga lõpuks suutis ennast koguda ning võita tubli 3. koht tulemusega +8. Ruut oli samuti peale 2 ringi kõrges mängus aga viimase võistluspäeva skoor +10 langetas ta lõpuks 18’ndaks (kokku +17). Kindlasti mõjutas mängu ja tulemusi tugevam tuul teisel ja kolmandal võistluspäeval, mis kajastus kogu field’i tulemuses. Kui esimesel päeval mängiti Par’i lähedasi tulemusi välja rohkem, siis iga järgmise päevaga vaid üksikud. 

Kohe Lauro võistluse järel siirduti Valle Romano väljakule Toro Pro Tour võistluse harjutusringile ning 7.-9. jaanuaril mängiti sealsamas 3 ringi võistlust. Avapäeval mängis Eesti noortest parima tulemuse Elizaveta Reemet, kes sai kirja raja Par’i. Ruut Kangust lõpetas avapäeva tulmeusega +4 ja Ken-Marten Soo sai ehmatava esimese 9 raja järel (+8!) mängu käima ning skooriks +6. Anete Liis Adul esimest võistlust ei mänginud ning tegi siin avastardi mängides esimesel päeval tulemuse +9. Teistel võistluse kontekstis väga madalat skoori ei tulnud aga progressi eelmise võistlusega võrreldes võis selgelt näha. Tuulised olud tegid mängu raskeks ning järgnevateks päevadeks jäi kõik siiski lahtiseks. Teiselt päeval näitas parimat minekut Ruut, kes skooris +2, millega tõusis üldarvestuses 8. kohale. Elizaveta teine päev +5, Anetel +6 ja Ken-Martenil +9, mis oli kindlasti pettumus. Ilmaolud, nõudlik väljak, keerulised lipud ja kindlasti vaikselt kasvav väsimus (7 ring järjest!) olid kõikidel skoorimisel takistuseks. Henry mäng läks iga päevaga stabiilsemaks ja paremaks aga uljad otsused tõid tulemuskaardile ka suuri numbreid ning päris head ringi veel kokku ei tulnud. Lill läks uljaks päikesega ja kuigi mäng läks ka iga päevaga paremaks, siis lõpuks tuli viimasel päeval tervislikel põhjustel mäng poolelti jätta. Jasper sai teiseks võistluseks ehmatusest üle ning hoolimata mõnedest väga suurtest numbritest liikus iga ringiga ainult parmuse suunas. Oleks üks võistlus veel olnud, siis oleks ka juba 7’ga algavaid ringe tulnud:)

Viimasel päeval suutsid meie parimad ennast kokku võtta ja rasketes tingimustes ning eriti keeruliste lipupositsioonidega suudeti võistuse kontekstis teha hea sooritus. Amatööride arvestuses mängis viimast päeva liidergrupis Elizaveta ning kuigi tulemus +9 ei vastanud ootustele, siis viimase päeva pinges väristasid kätt ka teised. Nii ootas peale 18 rada ootamatult ees play-off ning sellest oli vaja 2 lisarada, et tuua koju Toro Tour amatööride klassi võit! Üldarvestuses tähendas see tublit 5’ndat kohta. Ruut skooris viimasel päeval +6, mis andis üldarvestuses 7 ja amatööride hulgas 3. koha. Ken-Marten oli meie omadest viimasel päeval parim tulemusega +4 ja see aitas uuesti tabelis kerkida ning tasuks üldarvestuse 8 ning amatööride 4. koht. Anetel olid viimaseks päevaks head võimalused aga paraku sundisid hõõrunud ja villides jalad ringi lausa paljajalu lõpetama, mis loomulikul mõjutas ka skoori.

Väsimust aitasid kindlasti kasvatada ka treeneriga tehtud kokkulepped kükkide ja kätekõverduste peale. Noored tahtsid näha Enricot pumpamas ning pakkusid ise endale uljaid eesmärke, mis neile siiski bumerangina tagasi tulid. Nii sai ringide järel kõige rohkem pumpasid teha Henry ning ka Ruut sai üksjagu füüsilist koormust viimase raja griini kõrval. Siiski suudeti ka mõned korralikumad ringid vahele teha, mis pumpamisega Enrico toonust aitas üleval hoida:)

Lisaks harjutus- ja võistlusrigindele veedeti kogu valge aeg mitte rannas vaid ikka harjutades. Rangel löödi tuhandeid palle ning griinidel tehti kõvasti tööd putitehnika ning griinide lugemisega. Õhtutesse mahtus veel ka füüsilise ja venituse treeninguid, seega oli üks igati korralik spordilaager!

Treener Enrico sai laagrist palju väärtuslikku tagasisidet ja saab asuda tööle järgmiseks harjutusperioodiks kasutades noorte slängi. Enne järgmist murulaagrit veebruari lõpus Küprosel on harjutamiseks konti piisavalt ja isegi krõbedat liha! Graindime korralikult ja töö jätkub.

Aamen-Raamen lõppu koos asjaosaliste kommentaaridega:

Elizaveta:

Hispaania laager oli fantastiline, sest sain kogemusi uutelt väljakutelt ja erinevatelt griinidelt. Eriti meeldis Valle Romano, kuigi oli päris keeruline väljak – bermuuda griinid on kiired, mis sundis keskenduma ja oli väga õpetlik. Just Eesti väljakutest erinevad griinid ning nendel mängimine oli suur väärtus! Oli lahe laager.

Anete:

Laager oli väga kasulik ettevalmistus hooaja alguseks. Kuna esimest võistlust ei mänginud, siis sain neli päeva harjutada ja tehnikat teha. Muru peal lüües on palju kergem aru saada, kuidas on tabamused ning annab palju premat tagasisidet, kui sisetingimustes. Ehkki tulemused võistlusel ei olnud kõige paremad, andis see enesekindlust palju juurde ja arusaama, et liigun õiges suunas. 

Lill:

Laagrist sain teada, et lähimängu on vaja veel harjutada, raualöögid olid head ja avalöökidega sain suhteliselt hästi hakkama. Sain aru, et peaksin rohkem trenni tegema. Laager oli väga tore ja meeldis mulle väga. Söök oli väga hea, kokad tegid väga head tööd!

Jasper:

Sain laagris teada millega on vaja rohkem vaeva näha ja mis on tugevamad küljed. Sain enne suve ka loodetavasti need halvemad roundid ära mängitud. Sisehallis mati pealt ei saa nii hästi palli lennust, tabamusest jne aru, murupeal sai paremat tagasisidet ja kõik toperid said ära löödud.

Laager oli suveks ettevalmistamiseks väga väga kasulik!

Henry:

Laager meeldis väga – oli täpselt vajalikult distsiplineeritud. Söök ja muud vajalikud tarbeesemed kõik olemas ja kättesaadaval ja etteheiteid pole. 

Oli edukas laager, sain hea tagasiside, mida kasutan, et end hästi ettevalmistada tulevaseks laagriks. Nalja sai ja golfi mängitud.

Ruut:

Sai vahelduseks murul ka harjutada, et kevadel oleks kergem ümber harjuda. Nägin, mis osa mängust vajab rohkem tähelepanu ning saan seda hallis harjutada. Sain veel väljakute- ja võistluste kogemust.

Ken-Marten:

Laager oli väga hea võimalus näha mis mu tase on. Arvasin, et löök on kõige tugevam osa võistlustele minnes, aga hoopis oli lähimäng. Nüüd tean, et lähimäng on läinud paremaks ja oleks vaja ka saada löök sellele tasemele, mis ta on olnud ja isegi paremaks.