0

NGA noored Ameerikas – Kenny ja Anni võistlustest

Kui Anete Liis Aduli ülikoolil on enne konverentsi finaali põhihooajast 2 võistlust veel mängida, siis paari nädala pärast teeme ka sellest pikema kokkuvõtte. Viimaste võistluste põhjal on Anni heasse vormi tõusnud, sest paari nädala eest mängis Las Vegases oma golfikarjääri parima turniiri. Ringid 75-74-75 andsid kokku tulemuseks +8 ja sellega võistluse T24 koht. Viimasel võistlusel andsid ringid 77-80-79 kokku T33 koha. Anni kommentaar peale viimast võistlust: „Väljak oli päris raske, sest tuul oli tugev. Seekord kahjuks rauad väga hästi ei toiminud aga samas drive oli hea ja lähimäng aitas palju päästa“.  Sel nädalavahetusel, 2.-3 .aprillil on FDU ülikool taas võistlustules ja loodetavasti Anni naiskonna ridades, et siis tõusuteel olevat vormi realiseerida – pöidlad pihku!

Ken-Marten Soo põhihooaeg sai eilsega läbi ja nüüd on võistlustest paus kuni konverentsi finaalturniirini 25.-27. aprillil. Vahepealsed nädalad saab nüüd nõrgemaid mänguelemente treenida ja ülikoolis õppimisele pühendada, sest viimasel paaril nädalal on Ameerika risti-põiki läbi rännatud ning loengutes pole palju saanud osaleda.

Esimene aasta UIW ülikoolis on olnud põnev ja golfi on selles sisaldunud palju. Texase kliima on golfari jaoks ideaalne, sest mängida saab 12 kuud aastas ning lumi või külmad ilmad on väga haruldased ja vastupidiseks probleemiks on suvine tappev palavus. Sügise semestril mängiti põhihooaja 8-st võistlusest kaks, millest esimene legendaarsel TPC San Antonio väljakul, kus muide just sel nädalavahetusel mängitakse PGA Tour’i. Plaanis on minna vaatama harjutuspäeva, et siis õppida maailma tippude pealt nende rutiine, otsuseid jne – stardinimekirjas mitmed kuulsad nimed nagu Spieth, Fowler, McIlroy, DeChambeau, Day, Johnson jne.

Kenny enda võistlus TPC San Antonio väljakul oli esimese Ameerika võistluse kohta septembris igati korralik. Esimese kahe ringi tulemused 76+76 hoidsid päris kõrges mängus, sest pikal (7435 yardi) väljakul tuulistes tingimustes oli kõikidel keeruline. Viimase päeva skoor 80 andis kokku tulemuse +16 ja lõpptabelis T43 koha. Peale võistlus antud kommentaar oli „ päris raske oli harjuda või aru saada griinidest, tuulistes oludes tulid ka mõned valed otsused aga üldiselt OK algus. Parem tulemus jäi skoorimise taha, sest 3 ringi peale õnnestus teha vaid 2 birdie’t“.

Kuu aega hiljem oli teine võistlus New Mexico’s, kus skoorimine õnnestus juba oluliselt paremini. Esimese päeva tulemus -1 kruttis kindlasti ootused üles ja järgmiste ringide tulemused 73+74 andsid kokku tulemuse +3 ning jagatud T11 koha. Paremat tulemust takistasid paar tuplat ning 10 bogey’t. Siiski positiivse poole peale saab kanda kokku 9 birdie’t.

Ülikooli järgmised võistlused olid planeeritud veebruari lõppu, seega vahepealsel jõulu ja aastavahetuse perioodil oli võimalus kodus treenerite Enrico Villo ja Timo Karvineniga tehnikat ravida. Lisaks mahtus Euroopa perioodi ka Hispaania võistluslaager, kus võistlustelt mõned korralikud tulemused ja hunnikus kasulikku tagasisidet.

28. veeburaril alanud kevadine võistlustsükkel oli aga tõsiselt tihe – 6 võistlust kuu aja jooksul ja neist 3 mahtusid kogunisti 9 päeva sisse! Neist esimene mängiti Mississipis, kus kahe esimese ringi tulemuseks Kenny’l 73 lööki ja viimasele päevale läks liidrite seas. Sisse lipsas paar tuplat ja üks tripla, mille peale oli mehe enda kommentaar „umbes 27 rada on mäng väga hea aga need paar suurt numbrit kuidagi head ei teinud – muidu täitsa tiptop“. Viimane päev kulges ka väga hästi kuni viimaste radadeni. Siis lipsas 15 rajal sisse tupla ning viimasel rajal eriti mittevajalik quatro. Kokku ring 77, võistluse lõppskoor +7 ning pettumust valmistav T12 koht. Peale ringi tuli arusaadavalt kommentaar „ei taha täna rääkida, vaatame homme“.  Kolme ringi kohta 4 bogey’t ja 10 birdie’t oleks andnud igati ok tulemuse aga need 5 suuremat numbrit jäid seekord kripeldama!

Järgmisena ootas ees 9 päevane reis  San Antonio – Houston – Las Vegas – Phoenix – San Antonio. 7.-8. märtsi võistluseks oli eelmise võistluse lõpp unustatud ning Augusta Pines Tour väljakul avaring 75 ning sellele otsa kohe 78, millest +4 viimase kahe rajaga. Viimasele ringile eelnes korralik vihm ja äike ning oli lähedal viimase ringi ära jätmine. Siiski paari tunnise hilinemisega saadeti mehed rajale ning sportliku viha ja Eesti sombuste ilmadega mängimise kogemuse toel ladus Kenny scorecard’ile tulemuse -3. Tulemuseks kolme päevaga +6 ja T11 koht, mille peale kiirelt lennukile ja Las Vegasesse!

Las Vegase võistluse harjutuspäeval oli aga väljakul väga hullud ilmastikuolud ning õnnestus vaid pool rada tutvumiseks läbi mängida. Loomulikult kajastub see kohe sellisel tasemel mängus, eriti kui iga väljak erinev ja omade väljakutsega, lisaks greenidel väga erinvad murutüübid jms. Esimene ring läks seega tutvumiseks ning seda väga kõvas tuules ja tulemuskaardile peale bogey’de ja par’ide midagi ei mahtunud – tulemus 79 lööki. Teine ring sai tehtud vigade parandus ning hoolimata paarist tuplast ja bogey’st aitasid birdie’d ja eagle teha kokku 72 lööki. Viimase ringi algus ei olnud paari ebaõnne toel paljulubav aga 4 birdie’t järjest tõid mehe mängu tagasi. Ja ringi lõppu veel viimasel 5’l rajal 3 birdie’t aitas päeva skooriks kokku saada 71. Kokku kolme ringiga taas +6 ning tabelis T18 koht. Kommentaar peale võistlust „esimese päeva bogie’d olid õnnetus, sest pidi trahvidega välja võtma, kuna pall veeres sisse. Ringi lõpus paar paha otsust ja lööki. Teisel ja kolmandal ringil jäid närima need tulpad aga muidu oli mäng fine“.

Kuigi samal väljakul alustas järmisel päeval oma võistlust Anni, siis Ameerika kohtumine jäi NGA noortel ära, sest Kenny pidi kohe peale võistlust alustama sõitu Arizonasse. Enne võistlust antud lühike tagasiside oli „väljak pikk ja päris raske, griinid väga kiired“. Esimesel ringil tuli leppida ka mõne tuplaga, mille kõrval õnneks ka birdie’sid ja kokku 76 lööki. Teine ring tõi tänu võimsale lõpule tulemuse 69 ning viimase ringi algus paari birdie’ga kruttis taas ootused üles. Paraku sellel turniiril putt ei kukkunud ja nii viimase ringi 74 löögi toel kokku taas +6 ja lõpptabelis seni USA’s mängitust kehvem T68 koht.

Peale nädalast puhkust jätkati kodukandis Texases. Comanche Trace väljakul mängitud esimesed 2 ringi 74+72 hoidsid Kenny’t konkurentsis aga viimasel päeval valitsesid ekstreemsed ilmastikuolud. Osades Texase piirkondades pühkisid tornaadod maju oma teelt ja tekitades nii suuri kahjustusi aga õnneks selles piirkonnas oli vaid tsükloni järel tulev ekstreemne tuul. „Kohati oli raske püsti seista ja esimesed rajad olid 100% mega vastutuules. Natukene oli ebaõnne ja siis vist natukne peale bogie’sid andsin alla“ – selline oli kommentaar peale viimast ringi, mis tõi kaasa seni halvima tulemus 83. Kokku 3 päevaga +13 ja tabelis T36 koht.

Save the best for last – see võiks olla slogan mõeldes viimasele kevade hooaja turniirile! 28.-29. märtsil mängis Kenny UIW ridades Louisiana’s ning kindlasti seni oma parima võistluse ja justkui sobib selle klassikalise avalausega. Aga kuna parim tuleb lõppu jätta, siis loodetavasti on esimese ülikooli aasta parimad võistlused hoopis konverentsi finaalis või regionalsil (piirkondlik finaal) või isegi nationalsil (üleriigiline finaal)!? Ellendale Country Club’is toimunud võistlusel oli Kenny hoos kohe algusest peale ja kuigi esimene rada tõi bogey, siis peale natukene hiljem järgnenud eagle’t enam pluss poolele asja polnud. Esimesed kaks ringi 69+69 panid Kenny viimase ringi eel liidriks. Sealjuures oli hommikul udu tõttu väike delay ja see jättis rajale hiljem paar lööki, sest kaugusemõõtjaga ei saanud vajalikku täpset distantsi. Viimane ring oli paras triller, sest vahepeal juba 3 löögine edu hakkas 8 rada enne lõppu sulama. Tuul tugevnes märgatavalt ja mõned rajad tuli mängida väga tugevas vastutuules – just sealt lipsas sisse paar bogey, kui lähim jälitaja just vastupidiselt birdie’sid sai. Neli rada enne lõppu oli Kenny langenud teiseks kaotades liidrile 1 löögiga ja siis õnnestus teha turniiri teine eagle konkurendi birdie vastu ning viimasele kahele rajale mindi viigis. Paraku eelviimasel par 3 rajal maandus pall Kenny’l bunkrisse ja oli päris sügaval ning bogey oli tingimusi arvestades hea. Kui aga vastane sai par’i, siis viimasel rajal oli play-off’i jaoks vaja kindlasti õnnestuda. Ideaalse avalöögi ja lähestumisega lõi ta küll kõik võimalused aga luges putiliini natukene palju ning birdie jäi seekord tulemata nagu ka võimalik esimene turniirivõit, sest mõlemad lõpetasid par’idega. Kolme päeva tulemus kokku -5, mille hulgas vaid 7 bogey ja vastukaaluks 8 birdie’t ning 2 eagle’t, andsid tubli 2 koha! Kommentaar viimase ringi järel „täna oli see päev, kus augu äärest läinud putid minul ei kukkunud aga konkurendil vastupidiselt kukkusid kõik ära. Kahjuks jäin seekord teiseks aga vähemalt andsin endale võimalusi võistlust võita

Lõpetuseks Kenny enda kommentaarid senisest hooajast: „Olen nüüd mänginud kaheksa võistlust ja mäng on palju paremaks läinud küll. Esimesed kaks võistlust mängisin okeilt, arvestades, et tegemist oli esimeste võistlustega Ameerikas UIW ülikooli eest. Viimase viie nädalaga 6 võistlust on päris väsitav olnud aga kindlasti väga lahe ja õpetav. Suurim probleem seni on, et kolmepäevasel võistlusel mängin ühe kehva ringi millega panen ennast kehva seisu. Viimane võistlus oli esimene kord, kus mängisin kõik kolm ringi head golfi. Kahjuks võitu veel ei saanud. Esimese aasta kohta olen oma golfiga väga rahul ja ka sellega kui palju golfitarkusi olen saanud. Nüüd on tulemas hooaja kõige olulisemad võistlused, kus soovin mängida parimat golfi“!

Save the best for last – Go Kenny, Go Anni!