0

Miks on Next Golf Arena parim koht Eestis, kus talvel oma golfimängu soojas hoida või paremaks arendada?

Golf pole juba ammu ainult talvine spordiala. Nii Eestis, Põhjamaades ja igal pool mujal, kus talveperioodil lumi väljakuid katab, on viimaste aastate jooksul tekkinud ohtralt võimalusi golfimänguga tegeleda aastaringselt. Kuigi Eestis pole ühtegi 50-60m pallilennuga siselöögiala nagu naaberriikides Soomes või Rootsis, on meil mitmeid golfisimulaatoreid, sisegriine ja ka range’e. Just Next Golf Arealt leiad need kõik eelpool loetletud ja selles artiklis loetleme põhjuseid, miks Arenal treenides ka reaalset arengut oodata võid.

Üle 40% ringi jooksul tehtud golfilöökidest moodustavad löögid 50m seest. See statistika kehtib nii professionaalsete kui harrastusgolfarite kohta ja võib-olla on ka üheks põhjuseks, miks paljud mängijad ei jõua ihaldatud „singelhändikäpini“ – me lihtsalt ei treeni seda piisavalt!

Meie oleme loonud väga kvaliteetsed tingimused Tallinna südamesse, kus just seda elementi oma mängust aastaringselt treenida või soojas hoida saaksid! 2020. aastal uut golfihalli plaanides oli kalletega sisegriin põhielement, mille ümber harjutuskeskust ehitama hakkasime. Kokku on Arena sisegriini üle 250m2 ning pikkust tervelt 20m – see tähendab, et Sul on võimalik treenida ka kuni 25 meetriseid chippe või 20 meetriseid putte. Meie griin on ehitatud liivkillustikust põhja peale, kuhu on moodustatud ka kalded. Tulemusena, saad Sa harjutada nii spinnivaid kui veerevaid chippe, kas üles- või allamäge. Ainukene koht Tallinnas, kus lähimängu sellisel tasemel treenida on võimalik!

Lisaks saad range’l harjutada wedgelööke ja näha löökide kõrgust, lennukaart või lüüa eri sihtmärke – kombineeri see ka Mevo+ palliradaritega ning näed ka täpset lennupikkust! Kui tavalise golfari päev suvehooajal näeb välja selline, et lüüakse korv palle range’l ja tehakse paar chippi ja putti ja minnakse rajale, siis ilmselgelt pole sellest head ja stabiilset lähimängu oodata. Kuid talvehooaeg on ideaalne aeg järeleaitamistunde teha – külasta Arenat kasvõi korra nädalas, jaga oma 75min harjutussessioon, 15min putti, 15min chippi, 15min wedge’e, 15min raualööki ja 15min puulööke ning drive’i. Kõik mänguelemendid on tasakaalukalt treenitud ning näed suvel selget arengut, just peamiselt oma lähimängus.

2023. aasta detsembris paigaldasime oma suurele ja avarale siserange’le esimesed Flightscope palliradarid, mis talletavad kõik Su range’l löödud golfilöögid Sinu telefoni või nutiseadmesse. Enam ei pea Sa rentima simulaatorit, mis pole nii avar ja päristingimustele sarnane kui siserange, et näha kuhu suunas ja kui pikalt Su löögid lendavad. Lisaks on pallianduritega range kõvasti odavam ning treenid nt. koos meie liikmekaardiga alates 7.5€/h. Lisaks on Flightscope’i ökosüsteemis võimalik osaleda (või ka ise luua) erinevaid löögiteste ja väljakutseid, millega treenimist kvaliteetsemaks muuta saad.

Kõik treeningsessioonid salvestuvad automaatselt Flightscope’i pilvesüsteemi ja võid väga vabalt/lihtsalt kevadel oma sisehooaja kokku võtta – näha selget arengut, saada suveks paika oma löögipikkused jpm. Isegi mitte ühelgi õuerange’l Eestis pole sellist taustsüsteemi, millega oma treeningud nii täpselt kokku võtta, seega harjuta nutikalt ja kvaliteetselt Next Golf Arena range’l!

Golfisimulaatorid on vast kõige populaarsem viis talvel golfimänguga tegelemiseks. Kuigi meie eesotsas Head PRO Enrico Villoga jagame seisukohta, et lähimäng ja tehnika lihvimine on talveperioodil märgatavalt olulisem, nõustume, et ka simulaatoritel on teatav kasutegur Sinu arengusse, lisaks loomulikult „käe soojas hoidmisele“. Mängides mitmeid eri väljakuid satud uutesse situatsioonidesse ja golfiringid on vaheldusrikkamad. Kuigi simulaatoritel ei löö Sa paksust raffist või bunkrist, jäävad Sul tõenäoliselt erinevad pikkused lipuni, võrreldes nt. koduväljakuga. Selle tulemusel lööd Sa rohkem lööke golfikeppidega, mida suvel nii tihti kätte ei võta ja tõstad seeläbi löögi stabiilsust. Meie soovitus on talvel simulaatoril mängides, valida iga kord uus väljak ja miks ka mitte vahetada ka tiide asukohta.

Next Golf Arenalt leiad 2 GSPro tarkvaraga täiustatud golfisimulaatorit, kus saad mängida üle 100-l erineval golfiväljakul üle kogu maailma!

Golf pole juba ammu talvine spordiala – Next Golf Arenalt leiad ideaalsed tingimused, et tulevaseks golfireisiks või uueks hooajaks sooja teha. Vähemalt 1-2x nädalas treenides näed aga reaalset arengut kevadel golfiväljakutele naastes – Sa ei pea kulutama kümneid korve rangepalle meelde tuletamaks kuidas palli otse lüüa, vaid oled juba esimesest ringist „dialed in!“ ja naudid golfi täiel rinnal.

Next Golf Arena leiad Tallinna südamest Suur-Paala 19 – oleme avatud iga päev, E-R 10-20 & L-P 10-18. Kohtumiseni Arenal!