0

Kuidas alustava golfarina sobiv golfivarustus valida?

Iga golfari üks esimesi tähtsaid valikuid on esimese personaalse golfivarustuse leidmine. Valikut on aga väga palju ning äsja alustanud golfimängija ei pruugi tihti teada, mis on hea ja mis mitte. Sellepärast soovitame me enne varustuse ostmist konsulteerida mõne asjatundijaga, näiteks treeneri või custom fitter’iga.

Tänapäeval leiab varustust igalt poolt – kohalikest golfikauplustest, veebipoodidest üle maailma ning väga populaarne on ka kasutatud varustuse järelturg. Kuigi see on teinud varustuse leidmise oluliselt mugavamaks, on selle miinuspooleks palju kehva kvaliteediga golfivarustust. Kindla põhjusega on kõige parema kvaliteediga golfikepid kombineeritud eri tootjate komponentidest (labad, varred, grip jne) – et tagada parim sooritusvõime ja kvaliteet.

Ühe korraliku golfikepi taga on mitmeid kuid arendustöid inseneride ja superarvutite poolt ning komponendid valmistatakse kvaliteetsetest raua- ja süsinikusulamitest. Kõik protsessid läbivad ka mitmeid kvaliteedikontrolle tagamaks, et iga golfikepp oleks täpselt sama nagu fittingul või demopäeval proovitu. Kuigi 300-400 eurone varustus on alustavale golfimängijale hea odav alustuspunkt mänguga tutvumiseks, annavad nende varustuste kvaliteedid tihti soovida. Kõik komponendid toodetakse üldjuhul sama tootmisettevõtte poolt, kvaliteedikontroll puudub ning materjalid pole kõige paremad. Tihti võib näha nende varustustega mängijad rääkimas, kuidas näiteks raud 7-ga on väga hea lüüa, kuid raud-8 ei toimi üldse. Settidel puudub stabiilsus ning lisaks kukub kehva materjali tõttu varustuse väärtus ühe mänguaastaga 50%.

Selle tõttu ei paku meie Next Golfis alustavatele golfaritele taolisi varustusi ning usume sellesse, et pisut kallim varustus tekitab ka rohkem mängurõõmu, et golf ikka tõsiselt meeldima hakkaks! Next Golfi valikust leiab maailma parimate golfibrändide hulka kuuluvaid Pingi, Callaway ja Cobra golfivarustust – hoiame aastaringselt laos ka spetsiaalselt alustajatele mõeldud golfisette. Näiteks Callaway Mavriku ja Cobra Fly XL settide puhul on tegemist mõne aasta taguste põhiseeriate golfivarustusega, mida nüüd ligikaudu 40% soodsamalt pakutakse. Labad on valmistatud siiani sama kvaliteetsetest materjalidest ja sisaldavad kõrgtasemelist tehnoloogiat, mis aitavad pallil ka kehvema tabamisega kaugemale ja otse lennata. Varred on valitud spetsiaalselt ainult golfivarsi tootvate ettevõtete valikust ja ka gripid maailma parimate brändide valikust.

Pakkumised meeste varustusele

Pakkumised naiste varustusele

Millele kindlasti tähelepanu pöörata?

Esimene ja kõige olulisem asi mida jälgida varustuse ostmisel, on veenduda, et varustus oleks õige varre ja kaaluga. Naiste golfikepid on üldjuhul ca 30-100 grammi kergemad kui meeste omad. Et vähemat jõudu kompenseerida on kõik naiste varred valmistatud kergemast süsinikkiust ja painduvad löögi hetkel oluliselt rohkem. Kvaliteetne naiste vars aitab tabamusel palli kiiremini ja kõrgemale viia. Ja kui mõni meesterahvas arvab, et ka temale võiks pehmem ja kergem vars lisapikkust anda, siis tegelikkuses teeb see tema löögid väga ebastabiilseks. Meeste varre valikul tuleb lähtuda sellest, et vars ei painduks jõu tõttu liialt läbi. Liigset jõudu aitab kompenseerida raskem ja jäigem vars, mis hoiab löögi vältel laba stabiilsemana.

Sama oluline on jälgida, et golfikepid oleks õige pikkusega. Liiga pikad või lühikesed kepid teevad laba kontrollimise keerulisemaks, mille tulemusena võib tekkida palju halbu tabamusi. Ja pikas plaanis võivad vale pikkusega kepid tekitada ka vigastusi seljale, randmetele jms. Üldjuhul kehtib tõde, et 177cm pikale golfimängijale sobivad standard pikkuses golfikepid aga esineb ka erandeid – soovitame sellepärast pöörduda spetsialisti poole.

Labade puhul kehtib tees, et mida suurem laba, seda rohkem andestavust ja mida väiksem ning kompaktsem laba, seda rohkem kontrolli. Väikesed blade tüüpi labad ei paku alustavale ja kõrge HCP-ga golfimängijale piisavalt andestavust ning seetõttu peaksid enamik golfareid neid vältima! Aga samas kui mängutase lubab, ei tohiks valida ka liiga andestavat laba, sest siis tuleb lähiaastatel varustus uuesti välja vahetada. Golfilabade valikul kindlat juhist pole, vaid lähtuma peaks ennekõike mängutasemest. Laba valikul on ka oluline labanurk, et kogu laba põhi tabaks maad samal ajal (ehk laba oleks tabamusel maapinnaga paralleelselt kohakuti). Next Golfi spetsialistid oskavad golfimängijatele õige pikkuse ja labanurgaga golfikepid leida ning paljudel tänapäeva golfikeppidel on võimalik labanurka vajadusel korrigeerida.

Lõpetuseks tuleb valida endale meeldiv ja mugav grip ehk käepide. Gripi paksuse valikul võib tugineda näiteks golfikinda suurusele – naiste S-L suuruses kindaga sobib tavaline naiste Undersize grip; meeste S-ML suuruses kindaga Standard grip; L-XL suuruses kindaga Midsize või Oversize. Oluline on valida käes mugavalt istuv grip!

Next Golfist leiab iga golfar sobiva golfivarustuse ning meie spetsialistid on alati abiks! Asume nüüdsest aastaringselt Tallinnas aadressil Suur-Paala 19!