0

Akadeemia suvi

Selle aasta suvi on olnud täielikult erinev viimastest aastatest. Kui tavaliselt loodame vähem tuult või vihma, siis selle aasta suve esimene pool on olnud täielik troopika. Lisaks kuumusele õues on ka suve esimene pool Next Golf Akadeemia tegemistes olnud üks kuum andmine – treeningud, võistlused, laagrid jne.

Juuni alguses läks trall lahti ja nüüd kus suve keskpaik on käes tõmbame korraks hinge ja vaatame toimunule tagasi. Võistlushooaeg läks aktiivseks alates rajamängu meistrivõistlustest Pärnu Bay’s, millele eelnes ka eliidi treeninglaager. Meeste klassis jõudsid akadeemia kasvandikest kõige kaugemale Ken-Marten Soo ja Ruut Kangust, kes paraku pidid veerandfinaalis kaotused vastu võtma ning medalitele sel aastal ei mänginud. Seevastu naiste klassis krooniti võitjaks Anete Liis Adul, kes peale esimest ülikooli aastat Ameerikas kodus suvepuhkusel ning samuti abiks akadeemia noorte treenimisel!

Ja siis kui koolid said lõpetatud ja jaanipäev peetud hakkas tõeline maraton. Esmalt toimusid Valgerannas noorte rajamängu meistrivõistlused, kus poiste arvestuses jõudsin finaali Ruut Kangust ja Ken-Marten Soo. Võitjana väljus duellist Ruut Kangust, kes selle võiduga pääses ka WAGR edetabelisse! Neidude arvestuses võitis kulla sel hooajal heas hoos olev Elizaveta Sofia Reemet. Suurimaks üllatajaks sel võistlusel oli aga hoopis Isabel Sirel, kes veerandfinaalis alistas Karola Soe ning hiljem pronskimängus Anete Liis Adul’i! Seega nendelt meistrivõistlustelt Next Golf Akadeemiale 2 kulda, 1 hõbe ja 1 pronks!????????????????

Juuli esimesel nädalavahetusel oli akadeemia paremik juba lahingus Niitvälja Karikal. Meeste arvestuses jõudis kõige kõrgemale Ken-Marten Soo, kellele kolme päeva kokkuvõttes mängitud tulemus +3 (74,75,70) andis jagatud viienda koha. Sellel aastal võistlesid Pro’d ja amatöörid ühises klassis ning amatööride hulgas andis see tulemus tubli teise koha. Naiste arvestuses käis tihe rebimine, mis lõppes Anete Liis Adul’i võiduga (78,77,74).

Juuli esimesel täisnädalal toimus EGCC’s üks selle hooaja tähtsamaid võistlusi – Division 2 nii meestele, kui U18 noormeestele. Meeste koondisesse mahtus meie akadeemiast Ken-Marten Soo, kes oli ka terve turniiri peale ainus eestlane, kes kõikides oma mängudes võidud võttis. Noormeeste koondisesse mahtusid Ruut Kangust, Rauno Pikk ja Henry Mägi. Võistlusnädal oli pikk ja viimasel kahel päeval tuli osadel lausa kaks ringi mängida! Meeste koondis täitis eesmärgi tõusta kõrgemasse divisioni, sest kuigi poolfinaalis tuli tunnistada nappi kaotust favoriit Tšehhile, siis pronksimängus alistati kindlalt Sloveenia. U18 poisid olid samuti üllatusele väga lähedal, sest peale tasavägist poolfinaali kaotust Soomele peeti pronksimängus tõsist võitlust viimaste radadeni taas Sloveeniaga. Paraku seekord tuli siiski tunnistada vastase paremust aga kindlasti jääb positiivse poole peale südikas võitlus kuni lõpuni ja kuna enamus poistest veel ka järgmine aasta juuniorieas, siis loodetavasti võidetakse koht kõrgemasse divisioni juba järgmisel aastal.

Eelmisel nädalal olid kokku 18 EGCC noort stardis Estonian Junior Openil. U21 klassis teenis kolmanda koha Aksel Seppel ja neidude arvestuses sai pronksi Anete Liis Adul. U18 klassis tuli neidude arvestuses kolmandaks Regina Luik. U16 klassi poiste arvestuses oli klass omaette Ruut Kangust, kelle võidutulemuseks oli -8 (66,70,72) ning hõbeda võitis Rauno Pikk. U16 neidude arvestuses võitis ülekaalukalt Elizaveta Sofia Reemet ning hõbeda teenis Isabel Sirel. U14 poiste klassis teenis kolmanda ja Eesti Meistrivõistluste raames hõbeda Andreas Robin Pukspuu ja U12 klassis teenis Eesti Meistrivõistluste hõbeda Karl Konrad Ranna. Seega kõikide klasside peale saime taas hulga medaleid ehk tubli treeningtöö sai väärikalt premeeritud – 2 kulda, 4 hõbedat ja 3 pronksi ehk pea kolmandik meistrimedalitest tuli EGCC’sse! Super tublid! ????

Lisaks suurematele meistrivõistlustele on meie noored edukalt esinenud ka Junior Tour’il, kus erinevates klassides on saavutatud palju auhinnalisi kohti.

Möödunud nädalavahetusel tegid eliitgrupi noored aga usinalt trenni ning kolm pikka päeva veedeti Timo Karvinen’iga EGCC’s, seega kõige raskem on leida sellest tihedas graafikus aega puhkamiseks. Siiski paar päeva nüüd puhkamiseks jääb ja siis astuvad Soomes toimuval European Young Masters võistlusel lahingusse Ruut Kangust, Elizaveta Sofia Reemet ja Isabel Sirel. Ülejäänud akadeemia paremik astub aga lahingusse Niitväljal, kus selgitatakse selle aasta meistrid löögimängus – hoiame kõikidele pöialt!

Pildid: Next Golf, Mats Soomre, EGL