0

Akadeemia suvi jätkub

Next Golf Academy suvi on olnud tõeliselt kuum ja seda mitte ainult ilma vaid ka võistlusgraafiku suhtes. Meie noored on võistelnud nii kodumaal, kui ka Soomes ja Lätis. Viimati käisime üle suve esimese poole edusammud aga nüüd teeme tagasivaate viimase kuu tegemistele.

Kadri Palta

Eesti Meistrivõistlused löögimängus toimusid juuli lõpus Niitväljal ja olid meile äärmiselt edukad! Lisaks noortele olid võistlustules ka akadeemia treenerid Egert Põldma ja Timo Raukas. Egert seekord medaliteni ei jõudnud ja lõpetaks 3 päevase võistluse tulemusega +10, mis andis 6. koha. Timo esimesed kaks päeva läksid aia taha aga hea kolmas päev tegi lõpptulemuseks +14, mis andis jagatud 8 koha. Sama tulemusega lõpetas ka akadeemia noori esindav Aksel Seppel. Korda läinuks saab võistluse lugeda kindlasti Rauno Pikk, kes lõpetas võistluse tulemusega +11, mis andis eelpool mainitute vahel tubli 7 koha. Akadeemia jaoks tõi kastanid tulest Ken-Marten Soo, kes teise päeva esimese 9 rajaga tundus juba ennast medalitelt välja mängivat. Siis aga tegi tubli come-back’i teisel poolel 4 birdiega ning lisaks veel korralik viimane päev otsa ning medal oli käes. Kui eelmised 2 aastat on Ken-Marten olnud pronksil, siis seekord andis tulemus +1 hõbeda!

Meeste arvestuses osalesid veel ka Sten Erik Soo, Henry Mägi ja Andreas Robin Pukspuu, kellest viimasele oli see tubli algus meistrivõistluste karjäärile ja tulevikus juba medalitele:) Naiste arvestuses tegi Next Golf Academy kasvandikest kaasa ainult Anete Liis Adul, kellel paraku teine päev ebaõnnestus täielikult ja seetõttu seekord medalit ei tulnud.

Samal nädalal toimus aga Soomes European Young Masters, kus Eesti koondise 4’st liikmest koguni 3 olid meie noored. Rahvusvaheliselt kõrgetasemeline võistlus on kindlasti paras pähkel puremiseks ja seetõttu läksid esimesed ringid sisselamiseks. Ruut Kangust mängis poiste arvestuses tõusvas joones ning mänguringid 83, 75 ja 72 andsid lõpuks tulemusega +14 jagatud 32 koha. Neidude arvestuses tegi parema tulemuse Eizaveta Sofia Reemet, kes saavutas tulemusega +16 jagatud 23 koha. Isabel Sirel, kes on sel aastal täiesti uuel tasemel golfi mängib, oli võistlustel ennekõike kogemuste hankimiseks ja lõpuprotokollis leiab ta 43 kohalt.

Juuli lõpus toimus ka Lätis European Ladies Team Shield Championship, kus Eesti koondist esindasid Anete Liis Adul ja Sofia Elizaveta Reemet. Eesti naiskond saavutas võistlusel igati väärika 6 koha!

Möödunud nädalavahetus oli samuti rahvusvaheliste võistluste päralt, sest Soomes mängiti Finnish Amateur – The Erkko Trophy ja Lätis Latvian Amateur Open. Soomes oli võistlustules Ken-Marten Soo, kes peale esimese päeva -3 tulemust oli kindlalt esikoha konkurentsis. Paraku järgmised ringid nii hästi ei õnnestunud, sest putt ei kukkunud ning 73 ja 75 ringid andsid kolme päeva kokkuvõttes tulemuseks +3 ning sellega jagatud 10 koha. Lätis õnnestus aga koju tuua ka medal, sest Ruut Kangust mängis kolme päeva peale tulemuseks +8, mis oli piisav pronksiks! Lisaks olid võistlustules ka Henry Mägi, Rauno Pikk ja Lill Kangust, kes seekord medalitele ei mänginud. Terve nädalavahetuse olid aga äärmiselt vihmased ja tuulised ilmaolud, seega kokkuvõtteks väga korralikud tulemused!

Hanno Kross

Soome ja Läti kõrval madistasid ülejäänud akadeemia noored aga kodustel EGCC klubi meistrivõistlustel. Naiste arvestuses võitjas kahtlus ei tekkinud ning kahe päeva tulemusega +9 krooniti 2021 aasta klubi meistriks Anete Liis Adul. Tubli soorituse tegi taas ka Isabel Sirel, kes rasketes ilmaoludes saavutas pronksi. Meeste arvestuses lõid kaasa suurem kamp akadeemia mängijaid, kellest parima tulemuse tegi Sten Erik Soo. Paraku pidi esimese päeva kehvema tulemuse toel tiitli seekord loovutama ja teise päeva raja par tulemus aitas kindlustada hõbeda – esikoht jäi 3 löögi kaugusele!

Lisaks rahvusvahelistele- ja meistrivõistlustele on noored aktiivselt kaasa löönud ka Estonian Juunior Tour’il. Auhinnalisi kohti on saavutatud palju ja medalisära on saanud nautida Lill Kangust, Regina Luik, Ruut Kangust, Rauno Pikk, Isabel Sirel, Karl Konrad Ranna, Robert Uusküla, Aksel Seppel, Laura Mölder ja Beatrice Torim.

Au ja kiitus kõikidele, kes võistlemas käinud ja palju õnne kõikidele võitjatele. Tihti on võitudest olulisem saada väärt kogemusi, sest ükskord tulevad ka võidud:) Ja võistluseid selleks aastaks veel jagub, seega hoiame pöialt!

Pildid: Kadri Palta, EGA, EGL, Hanno Kross