Suvi on kohal!

Suvi on kohal!

Tegus golfisuvi on käes, sest kalendris on juuni! Sisehooaeg läks üle kivide ja kändude, sest piirangud ei lubanud tavapäraselt treenida. Kuigi avasime sisehooajaks Eesti parimate harjutamisvõimalustega Next Golf Arena sisegolfikeskuse, siis enamuse talvest ja kevadest olid uksed suletud. Siiski proovisime võimalikult palju piirangutest lähtuvalt trenni teha ja vähemasti koondislased või kandidaadid said harjutada piisavalt.

Kevadtalvel ei õnnestunud ühtegi ühist murulaagrit teha, aga akadeemia noortest siiski osadel õnnestus ka murul käia. Ken-Marten Soo osales märtsis ja aprillis Hispaanias kokku viiel võistlusel – 2 Toro Tour etappi, Jason Floyd Triple A European Masters ning 2 Nordic League Spring Series etappi. Parimaks tulemuseks 9 koht, aga kindlasti vajalik ettevalmistus koduseks võistlushooajaks ning samuti hea kogemus amatöörina pro tuuridel. Sel aastal Ameerika ülikooli siirdunud Anete Liis Adul sai ka mängida teisel pool lompi ülikooli eest mitu võistlust ning kindlasti oli kirsiks tordil ülikooliga NCAA Regionals’ile pääsemine.

Paari nädala eest algasid ka meie piirkonnas võistlused ning kui esimestel Finnish Tour etappidel oli võistlustules vaid Ken-Marten Soo, siis Estam Openil oli stardis suur hulk akadeemia noori. Meeste arvestuses kirkamaid kohti sel korral ei tulnud, aga paar ringi näitasid head mängu Henry Mägi, Rauno Pikk ja Ruut Kangust. Naiste arvestuses läks seekord oluliselt paremini, sest esimesed kaks kohta kuulusid meie akadeemia õpilastele. Talvel akadeemiaga liitunud Elizaveta Sofia Reemet jättis võidu kindlalt koju ning teise koha saavutas Anete Liis Adul. Järgmisel nädalavahetusel ootavad eest rajamängu Eesti meistrivõistlused Pärnus, kus võistlustules kogu meie akadeemia paremik ja loodetavasti tuleb edukas võistlus. Ettevalmistused käivad treeningutes edu nimel täie hooga ja suvine võistlusgraafik on kõikidel tihe.

Suveks liitub akadeemia treeningutega alati hulk uusi ja vanu suviseid golfisõpru ning alates 14.juunist läheme üle suvisele graafikule. Samuti alustab akadeemia buss sõite Tallinna kesklinna ja EGCC vahel, et noored lihtsalt trenni saaks. Samuti oleme plaaninud suveks 3 laagrit Estonian Golf & Country Club’is

  • 16-19.juuni / 12-16 aastased – 3 päevane laager, kus golfi ja muid sportlikke tegevusi iga päeva 10.00-17.30. Hind 95€
  • 26-30.juuli / 8-16 aastased – 5 päevane laager algusega esmaspäeval 10.00 ja lõpp reedel 17.00. Laagri hinnas igapäevane transport, lõuna- ja õhtusöögid, õhtused tegevused ja meelelahutus jne. Hind 295€ (ilma ööbimiseta)
  • 25-27.august / 7-11 aastased – 3 päevane laager, kus golfi ja muid sportlikke tegevusi iga päeva 10.00-17.30. Hind 95€

Laagrite täpsem info juba lähiajal ning huvi korral võimalik registreerida siin.

Ja lõpetuseks positiivseid uudiseid ka treenerite osakonnast. Vabariigi parim treenerite tiim on saanud veelgi paremaks, sest Enrico, Egeti ja Priidu kõrval alustas juba maist Egert Põldma. Egert oli meie juures ka aastaid tagasi ja on kindlasti hea lisa just mängu strateegilise planeerimise poolel. Noorematele golfaritele pakume sellest aastast aga noori treenereid:) Timo Raukas, Ken-Marten Soo ja Anete Liis Adul on kõik Eesti juuniorite meistrid ja taskus ka tiitleid ja medaleid teistelt meistrivõistlustelt ning on nüüd lõpusirgel treenerikutse omandamisega. Kes saaks paremini uusi võimalikke meistreid vormida, kui need, kes selle ise läbi teinud. Seega just nooremate akadeemia kasvandike treeningutel hakkavad Timo, Ken ja Anete olema abitreenerite rollis… vähemasti niipalju kui võistlusgraafik võimaldab, sest kõik jätkavad ka aktiivselt oma golfikarjääri. Tore on aga see, et ollakse valmis oma kogemust pisikestesse golfihuvilistesse panustama ja kindlasti saavad olema põnevad treeningud!

Suvi tuleb põnev ja tegevuste ohke – hoidke ennast toimuvaga kursis, registreeruge trennidesse ja laagritesse või minge kasvõi niisama golfi mängima:) Kohtumiseni väljakul!