uudised

Akadeemia suvi jätkub

Akadeemia suvi jätkub

Next Golf Academy suvi on olnud tõeliselt kuum ja seda mitte ainult ilma vaid ka võistlusgraafiku suhtes. Meie noored on võistelnud nii kodumaal, kui ka Soomes ja Lätis. Viimati käisime üle suve esimese poole edusammud aga nüüd teeme tagasivaate viimase kuu tegemistele.

Eesti Meistrivõistlused löögimängus toimusid juuli lõpus Niitväljal ja olid meile äärmiselt edukad! Lisaks noortele olid võistlustules ka akadeemia treenerid Egert Põldma ja Timo Raukas. Egert seekord medaliteni ei jõudnud ja lõpetaks 3 päevase võistluse tulemusega +10, mis andis 6 koha. Timo esimesed kaks päeva läksid aia taha aga hea kolmas päev tegi lõpptulemuseks +14, mis andis jagatud 8 koha.… Loe edasi

Akadeemia Suvi

Akadeemia Suvi

Selle aasta suvi on olnud täielikult erinev viimastest aastatest. Kui tavaliselt loodame vähem tuult või vihma, siis selle aasta suve esimene pool on olnud täielik troopika. Lisaks kuumusele õues on ka suve esimene pool Next Golf Akadeemia tegemistes olnud üks kuum andmine – treeningud, võistlused, laagrid jne.

Juuni alguses läks trall lahti ja nüüd kus suve keskpaik on käes tõmbame korraks hinge ja vaatame toimunule tagasi. Võistlushooaeg läks aktiivseks alates rajamängu meistrivõistlustest Pärnu Bay’s, millele eelnes ka eliidi treeninglaager. Meeste klassis jõudsid akadeemia kasvandikest kõige kaugemale Ken-Marten Soo ja Ruut Kangust, kes paraku pidid veerandfinaalis kaotused vastu võtma ning medalitele sel aastal ei mänginud.

Loe edasi
Suvi on kohal!

Suvi on kohal!

Tegus golfisuvi on käes, sest kalendris on juuni! Sisehooaeg läks üle kivide ja kändude, sest piirangud ei lubanud tavapäraselt treenida. Kuigi avasime sisehooajaks Eesti parimate harjutamisvõimalustega Next Golf Arena sisegolfikeskuse, siis enamuse talvest ja kevadest olid uksed suletud. Siiski proovisime võimalikult palju piirangutest lähtuvalt trenni teha ja vähemasti koondislased või kandidaadid said harjutada piisavalt.

Kevadtalvel ei õnnestunud ühtegi ühist murulaagrit teha, aga akadeemia noortest siiski osadel õnnestus ka murul käia. Ken-Marten Soo osales märtsis ja aprillis Hispaanias kokku viiel võistlusel – 2 Toro Tour etappi, Jason Floyd Triple A European Masters ning 2 Nordic League Spring Series etappi.… Loe edasi

Golfis pool on lõbu, pool on puttamine

Golfis pool on lõbu, pool on puttamine

Nagu pealkiri ütleb, siis puttamise osakaal golfis on väga suur ja seda olenemata tasemest! Kui puttide arvu vähendada, siis paranevad oluliselt ka skoorid. Puti harjutamine peaks moodustama ca 30% treenimise mahust, sest ühe ringi löökide arvust moodustavad putid ca 30-40%.

Parimate puttajate tehnika võib küll erineda, aga on mõned asjad mida nad kõik teevad väga hästi:

  • nende tehnika on korratav
  • nad panevad palli veerema soovitud liinile
  • nad loevad greene tõhusalt
  • neil on suurepärane tunnetus
  • nad usuvad, et nad löövad palli auku

 

Järgneva osa fookus on eelkõige algasendil ja liigutuse põhitõdedel.

Loe edasi
Chip – lihtne aga samas keeruline lähilöök!

Chip – lihtne aga samas keeruline lähilöök!

Chip on golfimängu üks lihtsamaid liigutusi ja ainult puti liigutus on tehniliselt ning füüsiliselt lihtsam. Siiski on paljudele golfaritele chippamine nende halvim osa mängust - ebatäpsus chippamises on nii suur, et see “maksab” neile pidevalt lööke ja tekitab frustratsiooni.

Enrico on ka ise olnud chipi probleemide küüsis, mis sundis uurima ja õppima erinevaid tehnikaid ning mille tulemusel selgus, et chipi liigutus on liiga lihtne. Sõnastades selle natukene ümber, siis heaks chipata saab ka kehvema tehnikaga! Mängijatee alguses tundub chip võrreldes kõikide teiste löökidega samuti hea, aga hiljem piirab halb chipitehnika tõsiselt mängu efektiivsust.

Loe edasi
Lähilöök ehk pitch

Lähilöök ehk pitch

Ükskõik milline on sinu praegune mängu tase, siis löökide kokkuhoidmine greeni ümbruses on kõige kiirem viis stabiilselt madalamate skooride saavutamiseks. Kui rääkida uute oskuste ja löökide omandamistest, siis lähimängu õppimine on kõige kergem.

Pitchi löök on lähilöök, kus pall lendab rohkem ja veereb vähem. Pall lendab kõrgemalt ja pallil on rohkem vinti, mis aitab tal peale greenile maandumist kiiremini seisma jääda. Pitchi lööke tehakse tavaliselt greenist kaugemalt, kui chipi lööke ja vaja on teha natukene pikem swing. Pitch löögid võib jagada üldjoontes kaheks – kuni 40 meetrit ja üle 40 meetri.

Loe edasi